Archive for 2018

VESI toob riigigümnaasiumite noored üle Eesti 4. jaanuaril Paide Muusika- ja Teatrimaja lavale

Posted on: December 21st, 2018 by Marika Juusu No Comments

4. jaanuari õhtul kell 19.00 on Paide Muusika- ja Teatrimajas võimalik näha ainulaadset etendust VESI.

Kontsertlavastus VESI on Eesti riigigümnaasiumite ühisprojekt, lavastus noortelt Eestile sünnipäevaks.

Praegused gümnaasiuminoored on  kui VESI, kes tahavad täiskasvanuks saades avatud silmade ja südamega maailmaookeanile sõita, et hiljem oma kogutud kogemused kosutava vihmana Eesti kultuurimetsale piserdada.

Lavastuse aluseks on riigigümnaasiumite õpilaste  kirjutatud tekstid teemal VESI. Tekstide põhjal on Viljandi Gümnaasiumi abiturient Haldi Välimäe kirjutanud muusika lauljatele ja bändile.

Muusika põhjal lõid noored koreograafid liikumisi. Ka lavakujundus on noorte enda looming. Lavale jõuab erinevatest eneseväljendustest kokku pandud lavastustervik, mida ehk kõige paremini iseloomustab sõna „kontsertlavastus“, muusikaline ja füüsiline mõtterännak nende inimeste poolt, kes juba kümne aasta pärast kujundavad Eesti tänapäeva.

Lavastaja on Kaija Maarit Kalve teatrist Must Kast.

Ugala teater toob elulise komöödia Luule Komissarovi ja Peeter Jürgensiga Paidesse

Posted on: December 4th, 2018 by Marika Juusu No Comments

Ugala teater teatab rõõmuga, et 25. märtsil anname etenduse oma uue komöödiaga “Meistrite liiga” Paide Muusika- ja Teatrimajas“Meistrite liiga” on eluline komöödia, mille hinnatud näitekirjanik Urmas Lennuk kirjutas peaosatäitjatele, Ugala teatri vanameistritele Luule Komissarovile ja Peeter Jürgensile.

“Meistrite liiga” lavaloo keskmes on kaks vananevat näitlejat, nende tütar, jalgpall ja filmivõtted. Lavastus küsib, kuidas minna edasi, kui elu hakkab lõpule jõudma, aga tegelikult tundub, et olulisem osa elust on justkui jäänud elamata? Autor Urmas Lennuk ja lavastaja Tanel Ingi on loonud südamliku, kuid hasartse loo, mis koomilistest situatsioonidest hoolimata kutsub tegelastele kaasa elama ja nende saatuse pärast südant valutama. Publiku ette jõudvas „Meistrite liigas” segunevad ühtseks tervikuks erinevad teatrilegendid, Komissarovi ja Jürgensi eluloolised seigad ja välja mõeldud fantaasiamäng.

Lavastuse kohta rohkem: https://www.ugala.ee/lavastus/meistrite-liiga/

Pileteid „Meistrite liiga” etendusele Paide Muusika- ja Teatrimajas saab osta Piletimaailmast:

https://www.piletimaailm.com/performances/86431/buy?lang=et_EE

Suurematele seltskondadele hinnasoodustus! Lisa palume küsida kassa@ugala.ee või telefonil 4330777.

EESTI JUMALAD saabuvad õige pea, PAIDE TEATER

Posted on: November 30th, 2018 by Marika Juusu No Comments

EESTI JUMALAD saabuvad õige pea

PAIDE TEATRI mastaapse vabaõhulavastuse „EESTI JUMALAD“ piletid on nüüd müügil. 25. juulil esietenduva lavastuse loovad koos PAIDE TEATRI boybandiga mitmed külalised. Kaheteistkümnel juuli- ja augustikuu õhtul saab Vargamäel kokku ligi 25 liikmeline trupp, kes hõikab kokku EESTI JUMALAD.

„EESTI JUMALATE“ piletid on müügil nii Piletilevis kui Piletimaailmas ning kuni 1. juunini on võimalik pileteid soetada eelmüügi hinnaga. Säragu päike või sadagu pussnuge – Eesti jumalad kohtuvad eestlastega kaheteistkümnel suveõhtul 25. juulist kuni 18. augustini. Istekohti on igale etendusele vaid 400.

PAIDE TEATRI trupp – Jan Teevet, Kirill Havanski, Joosep Uus, Johannes Sepping, Ursel Tilk – on suvise suurlavastuse tarvis endale kõikjalt Eesti teatrist abiväge kutsunud. „EESTI JUMALAID“ asuvad koos PAIDE TEATRIGA looma näitlejannad Maarja Mitt, Ilo-Ann Saarepera (Ugala) ning Eesti teatri ainus tõeline vürst Peeter Volkonski.  Lavastuse kunstnik on Kairi Mändla, kelle tööde hulka kuuluvad näiteks selle hooaja teleekraanide nael „PANK“ ning auhinnatud lavastus „Paradiis“ (Lauri Lagle, Von Krahli Teater). Nimetatutega koos asuvad rabaveerel EESTI JUMALAID otsima paarkümmend noort PAIDE TEATRI stuudiost ning Viimsi kooliteatrist EKSPERIMENT.

PAIDE TEATER on siiralt õnnelik, et on leidnud palju toetajaid, kes lavastusele hoogu annavad. Suurtoetajaks on samuti Paidest pärit ehitusettevõte Haart Ehitus OÜ, kes aitab kõike vajaminevat transportida ja valmis ehitada. Suur osa toetusest tuleb ka Paide Muusika- ja Teatrimaja Tooliklubilt, kuhu kuulub 47 ettevõtet ja eraisikut. Kõige värskemaid ja põnevamaid lugusid lavastuse kohta saab lugeda Paide Teatri meediapartneri Järva Teataja lehekülgedelt.

Eesti värskeim teater toob oma avahooaja lõpus välja 2019. aasta suve suurlavastuse.

Lavastust mängitakse Eesti kultuuri- ja kirjandusmälu pühapaigas Vargamäel, mis loomulikult tähendab, et mõtteid ja tekste laenatakse ka A. H. Tammsaarelt. Lavastuse tutvustuses lubab teater rääkida eestlasest ja eestlusest: „Lavastus on Paide Teatri aplaus 101aastasele Eestile ja eestlasele, kes siin juba tuhandeid aastaid kive ja kartuleid on korjanud. „EESTI JUMALAD“ on vaatemänguline pilguheit peeglisse, kust vaatab vastu eestlane ühes oma jumalatega.

Huvitegevuse hinnakiri

Posted on: November 26th, 2018 by Ülle Laas No Comments

Huvitegevuse hinnakiri_ alates 05.11.2018

Mihkel Ilusa näituse „Puu süü“ avamine

Posted on: November 19th, 2018 by Marika Juusu No Comments

21. novembril kell 18.00 avatakse Paide Muusika- ja Teatrimajas Mihkel Ilusa EV100 kunstiprogrammi kuuluv näitus „Puu süü“. Näitus jääb avatuks kuni 31.01.2019

Paidest pärit Eesti kunstniku isikunäitus Paide Muusika- ja Teatrimajas tegeleb sügavuti Eesti metsade seisundiga. „Metsa võib julgelt pidada üheks olulisemaks eestlaste olemasolu garandiks ja identiteedi vormijaks. Parafraseerides Valdur Mikitat tema teoses „Lingvistiline mets“, on mets ja sood puhverdanud siinseid kultuurimuutusi, need on päästnud vallutusretkede, taudide ja laus-ristiusustamise eest, tänu metsale säilis metsik, animistlik mõttelaad,“ sõnas kunstnik Mihkel Ilus.

Kunstnik kujutab väljapanekul puutüvede pikilõikeid, mis on saavutatud vana käsitöötehnika aaderdusega. Kunstnik kasutab aaderduskamme, mille ta ise linoollõikes käsitööna valmistab. Isetehtud aaderduskammid võimaldavad valida sobiva puusüü mustri, luua näilisi oksakohti ja muid iseärasusi ning määrata kammi laiusega jäljendatava tüve jämedus, mis on teose kontseptuaalsest vaatenurgast oluline ja kõnekas, viidates metsade puutumatusele, raieküpsuse astmele ning muudele metsa ajaarvamist ja ruumi korraldamist puudutavatele küsimustele.

„Kui tavapäraselt kasutatakse aaderdustehnikat materjali vääristamiseks, siis neis teostes kõnetab tehnika kasutamine kriitiliselt Eesti metsade tuleviku küsimust ning mõtestab maalimeediumit kaasajas Kui tavapäraselt anti kuuse- ja männipuust pinnale või esemele aaderdusega mõne hinnalisema puu, näiteks tamme või saare süüjoonis, siis autor imiteerib isetehtud aaderduskammidega justnimelt kuusele ja männile omast süüd. Mänd on Eestis enimlevinud puu, kuusikute raievanuse langetamine on aga üks enim poleemikat tekitav küsimus tänases Eesti metsateemalises arutelus. Mänd ja kuusk on huvitava süüjoonisega ning nende imiteerimine isetehtavate aaderduskammidega on teostatav,“ lisas Ilus.

EV100 programmi kuuluv näitus „Puu süü“ avatakse Paide Muusika – ja Teatrimajas (Pärnu 18, Paide, 72712 Järva maakond) 21.novembril kell 18.00.

Näituse avamisele järgneb Paide Teatri avamine esietendusega „Kaitseala“ algusega kell 19.00.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Rohkem infot näituse kohta:

Mihkel Ilus

Kunstnik

Telefon 55685925

E-mail mihkel@mihkelilus.com

ERSO muusikud annavad nädala jooksul erinevate koosseisudega 100 kontserti üle Eesti

Posted on: November 7th, 2018 by Marika Juusu No Comments

Novembris astub ERSO välja oma tavapärasest keskkonnast ning annab nädala jooksul erinevate koosseisudega 100 kontserti üle Eesti. Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva-aasta lõppu planeeritud kontserdireisil esinetakse taas saalides, kuhu ERSO ei ole juba pikka aega jõudnud, külastatakse ka orkestri jaoks täiesti uusi kontserdipaiku. Kontserdid toimuvad 17. kuni 23. novembrini igas maakonnas Lääne-Eesti saartest Viru-, Võru- ja Valgamaani. Kavas on midagi igale maitsele alates hõrgust kammermuusikast kuni õhtuste sümfooniakontsertideni. Valdav osa kontserte on tasuta.

“ERSO kui Eesti esindusorkestri jaoks on oluline olla olemas kõigi Eesti elanike jaoks ja sellel nädalal on tõesti kõigil huvilistel võimalik ERSO muusikute kontsertidest osa saada,“ kommenteerib ERSO juhatuse liige ja projekti algataja Kristjan Hallik. “Ühe nädala jooksul saja kontserdi andmine on ühe sümfooniaorkestri jaoks erakordne ettevõtmine, seda isegi kogu maailma kontekstis. Kolleegid teistest riikidest on imestanud, et kuidas see võimalik on, aga ERSO on nii vitaalne ja inspiratsiooni täis orkester, kes selle tõenäoliselt maailmarekordiks kujuneva saavutusega hakkama saab.“

Nädala jooksul astub üle Eesti publiku ette kokku 26 erinevat ERSO muusikute kooslust. Lisaks sümfoonia-, kammer-, keelpilli- ja barokkorkestrile esinevad sekstetid, kvintetid, kvartetid, triod ja duod. Ansamblitest kõige sagedamini ehk lausa kümnel korral astub üles ERSO brasskvintett. Kolmandik kontserte antakse erinevates õppeasutustes, sh väikestes maakoolides, ERSO muusikud esinevad Virtsu-Kuivastu praamil, Eesti kaevandusmuuseumis, Kukruse polaarmõisas, Seto talumuuseumis, Harvikeri tehases, Eesti Kunstiakadeemias jm. Täpsema kavaga saab tutvuda veebilehel: 100kontserti.erso.ee.

Kõige rohkem erinevates koosseisudes osalev muusik on tšellist Villu Vihermäe. “Minu vaatenurgast on see projekt hasarti tekitav just seepärast, et pean end jagama nelja kammerkoosseisu ja kahe orkestri vahel, mis nõuab lisaks logistilisele imele ka enda ülikiiret muusikalist ümberlülitamist nii kontserdi formaadi (kooli-, kammer- ja orkestrikontsert) kui ansambli ja muusikastiilide vahel. Parimatel päevadel on mul 3-4 kontserti 2-3 koosseisuga,“ räägib Vihermäe, kes on kaasatud ka projekti korraldusmeeskonna töösse.

Nädala lõpuks jõutakse Läti piiri äärde, kus ERSO ulatab sümboolse juube­liaasta tõrviku oma lõunanaabrile – novembris 100. sünnipäeva tähis­tavale Lätile. Turnee lõppakord kõlab Riias, kus ühel kontserdil esinevad ERSOLäti Rahvuslik Sümfooniaorkester ja Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, kont­serdi lõpus on laval kõigi kolme Balti riigi esindusorkestrite muusikud.

ERSOl on hea meel, et  projektiga on liitunud uued toetajad. Jõgeva, Valga ja Haapsalu kontserte toetab energiakontsern Utilitas, mis varustab nendes linnades kodusid kaugküttesoojusega. “Kasvan koos muusikaga“ kontserte, mis aitab vanematel oma lapsi elava muusika juurde suunata, toetab Selver. Projekti veebilehe ja digitaalkampaania aitas luua FCR Media. ERSO tänab ka Kultuurkapitali, Audi Eestit, E-Piima, Radisson Blu Sky Hotel, GoBusi, Klassikaraadiot.

Paide Muusika- ja Teatrimaja sai uue kodulehe

Posted on: November 2nd, 2018 by Marika Juusu No Comments

Aasta alguses muutus Paide Kultuurikeskuse nimi Paide Muusika- ja Teatrimajaks. Kultuuri täis maja nõudis endale uut nime, et ilmestada väga olulist muutust, Paide Teatri sündi. Sellel nädalal sai Paide Muusika- ja Teatrimaja endale ka uue kodulehe.

Paide Muusika- ja Teatrimaja on unikaalne maja Eestis. Maja, kus rahva- ja kõrgkultuur elavad igapäevaselt ühe katuse all. Selles majas kogunevad harrastusgrupid ja teevad proove Paide Teatri kutselised näitlejad. Toimuvad suurejoonelised rahvusooper Estonia etendused, kui ka iganädalased kohalike kooride proovid. Paide Muusika- ja Teatrimaja on nimi, mis iseloomustab kõige ehedamalt kõike seda, mis majas igapäevaselt toimub.

Lisaks nimevahetusele sai alguse ka tungiv vajadus visuaalse identiteedi muutmise järele. Paide Muusika- ja Teatrimaja on saanud endale uue kodulehe, mis lisaks värskele välimusele, nüüd ka mugavam ja kasutajasõbralikum on. Kodulehe kõige olulisem eesmärk on tutvustada etendusi ja kontserte, mis majas aset leiavad. Uusi põnevaid sündmusi lisandub pea iga päev, seega põhjust, et Paide Muusika- ja Teatrimaja kodulehte külastada, otsima ei pea.

Nii nagu ikka iga uus asi vajab pisut harjumist ja võib juhtuda, et kuskil veel miski ei tööta päris nii, nagu peaks. Oleme ääretult tänulikud, kui viga märgates, meile märku sellest annad. Kirjuta marika.juusu@pamt.ee või helista 58362822

Suvised lahtiolekuajad  – 2018a

Posted on: September 27th, 2018 by reaktiiv-pa No Comments

Kuni 08.juunini kassa avatud E-R kell 11-19, muudel aegadel 1 tund enne tasulist üritust.

09.- 15.juuni kassa avatud 1 tund enne tasulist üritust. Muudel aegadel suletud.

16.- 24.juuni kassa suletud.

25.- 30.juuni kassa avatud 1 tund enne tasulist üritust. Muudel aegadel suletud.

01.juuli – 20.august kassa avatud E – R kell 14 – 19,  muudel aegadel 1 tund enne tasulist üritust.

Alates 21.august kassa avatud E-R kell 11-19, muudel aegadel 1 tund enne tasulist üritust.

Kõik piletid müügil internetis www.piletilevi.ee, www.piletimaailma.com

Paide kino on puhkusel  16.- 24.juuni

Suveperioodil (juuni – august) maja avatud E-R kell 8-17 ja ka ürituste, huviringide tegevuse ja kino aegadel.

Tööpakkumised

Posted on: September 27th, 2018 by reaktiiv-pa No Comments

Meil on kaks tööpakkumist!

Paide Muusika- ja Teatrimaja (PAMT) otsib müügijuhti, kelle peamine töö on PAMTi tegevuse ja teenuste tutvustamine ning viimine nii kitsamate kui ka laiemate sihtrühmadeni. Loe tööpakkumist SIIT

Paide Muusika- ja Teatrimaja otsib oma meeskonda valguskunstnik-tehnikut. Loe tööpakkumist SIIT

Ruumide broneeringud

Posted on: August 7th, 2018 by Ülle Laas No Comments

<iframe src=”https://calendar.google.com/calendar/embed?title=Paide%20Muusika-%20ja%20Teatrimaja%20ruumide%20jaotus&amp;height=900&amp;wkst=2&amp;hl=en_GB&amp;bgcolor=%23FFFFFF&amp;src=paidekultuur%40gmail.com&amp;color=%234a9860&amp;src=gsivkgsiu2d04hsp73rmkipeuk%40group.calendar.google.com&amp;color=%2353e155&amp;src=m2plrauka4d2hninbj7llkae2o%40group.calendar.google.com&amp;color=%23baf617&amp;src=aaitlhperh0cq19k0k6t5o5fd0%40group.calendar.google.com&amp;color=%232F6309&amp;src=druns0fp9p838c5j5recdohph4%40group.calendar.google.com&amp;color=%23506fd0&amp;src=v376l9m3tjqk921d9kikee6si8%40group.calendar.google.com&amp;color=%230F4B38&amp;src=kino%40paidekultuurikeskus.ee&amp;color=%2323164E&amp;src=i5st0qq7108setn0ul7nngj6lc%40group.calendar.google.com&amp;color=%230F4B38&amp;src=iuc5e5qm6rukgr12drc74qok68%40group.calendar.google.com&amp;color=%238C500B&amp;src=5seqssubdu409vb1td72ao1o6c%40group.calendar.google.com&amp;color=%238D6F47&amp;src=djm14qtufqgilirk9joj7hdjcc%40group.calendar.google.com&amp;color=%232F6309&amp;src=8vr6chgm61385aneahrsi4u3pk%40group.calendar.google.com&amp;color=%2323164E&amp;ctz=Europe%2FTallinn” style=”border-width:0″ width=”1000″ height=”900″ frameborder=”0″ scrolling=”no”></iframe>