Üleriigiline emadepäeva kontsert esimest korda Paides!

Posted on: May 9th, 2019 by Marika Juusu No Comments

Iga-aastast üleriigilist emadepäeva kontserti on peetud traditsiooniliselt mitu aastat järjest Tallinnas. Tänavu kolib kontsert pealinnast väljapoole ning vallutab Paide Muusika- ja Teatrimaja suure lava.

Kunstilise juhi Kuno Kerge sõnul ongi eesmärk tuua kontsert pealinnast välja ja korraldada seda edaspidi erinevates maakondades, Paidest saab asi alguse. Kontserdiprogramm on Kuno Kerge sõnul sisutihe ning selles kombineeritakse erinevaid etteasteid, nii nagu ikka perekonnas, kus ühe katuse all elavad ja toimetavad eri isiksused, lapsed, noored ja vanad.

Kaasatakse nii kohalikke kui ka muid tuntud ja armastatud artiste. Kontserdi pealkiri „Sinult saadud kingitus“ kannab endas sõnumit, mida lavaprogramm edasi annab. Emalt on saadud suurim kingitus: elu ja kõik, mis elu toidab ehk ema tingimusteta armastus ning hool.

Lavale on kokku toodud mitmekesine seltskond: kohalik Paide Hammerbecki poistekoor koos tuntud solistidega, nagu Uku Suviste ja Jarek Kasar. Armastatud näitleja Laine Mägi laulab vanaema rollis koos noore solisti Herman Avandiga Lembit Veevo laulu „Minu vanaema“. Laval laulavad veel EMLS X üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmise solistid ja Tartu Akadeemiline meeskoor.

Publikut ootab emadepäeva kontsert pühendusega kõikidele emadele: humoorikad etteasted segatuna emotsionaalsete ja hoogsamate numbritega. Nii mõnedki laulud tulevad üllatusena ja esmaesitlusena.

Kontserti kantakse üle ETV-s, kohal on Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid. Eesti Naisliidu esindaja Siiri Oviir kuulutab välja aasta ema 2019. Televaatajatele võib kontsert tunduda ehk kinnine ja ainult kutsetega, aga tuleb rõhutada, et kõik on oodatud vaatama ja kuulama. Kontsert on tasuta!

Kontsert on hea võimalus Paide ja Järvamaa emadele ning peredele, et astuda koduuksest välja ning osaleda üleriigilisel kontserdil, kus laval on Eesti tipptegijad koos kohalike sõprade ja tuttavatega.

Posted in Uudised | No Comments »

Esietendub PAIDE TEATRI lavastus: „Motivatsioonikoolitus – KUIDAS KAEVATA KRAAVI?“

Posted on: May 6th, 2019 by Marika Juusu No Comments

Täna esietendub Tammsaare muuseumis Vargamäel Paide Teatri avahooaja neljas lavastus, mis kannab pealkirja „Motivatsioonikoolitus – KUIDAS KAEVATA KRAAVI?“. Lavastus on suunatud ennekõike gümnasistidele ning tõstatab küsimuse eesmärkide seadmisest. Motivatsioonikoolituse on lavastanud Jan Teevet. Tammsaare muuseumi rehe all astuvad publiku ette Paide Teatri näitlejad Ursel Tilk, Johannes Richard Sepping ning Joosep Uus. Lavastuse produtsent on Harri Ausmaa.

Lavastus „KUIDAS KAEVATA KRAAVI“ mõte sai alguse trupi küsimusest, kust tuleb motivatsioon ja kuhu ta siis jälle kaob, pahatihti enne, kui seatud eesmärk saavutatud? Lavastus on suunatud ennekõike gümnasistidele, põhikooli lõppu jõudnutele, kellel on tuttavad kohustusliku kirjanduse nimekirjad, lugemiskontrollid ja küsimus, miks ometi? Teater saatis lavastuse ettevalmistamiseks viide kooli küsimustiku Tammsaare ja tema teoste lugemise kohta ning sai tagasi 245 täidetud ankeeti. Ühe küsimusega uurisime, mis tunne tekib noorel, kui ta kohtab kohustusliku kirjanduse nimekirjas Tammsaare nime. Õpilastel oli lubatud valida mitu vastusevarianti ja nii sai selgeks, et 64,9% vastanuist tekitab Tammsaare nime nägemine uudishimu, ent 60% märkisid, et neis tekitab kõnealuse kirjaniku nimi hoopis hirmu, ärevust, paanikat või suisa meeleheidet. PAIDE TEATER usub, et pärast lavastuse „KUIDAS KAEVATA KRAAVI?“ vaatamist, ei tundu „Tõe ja õiguse“ või mõne teise Tammsaare teose lugemine enam sedavõrd hirmutav. Enamgi veel – lugemisest saab eesmärgistatud tegevus.

Lavastust mängitakse Tammsaare muuseumi rehe all juunikuu alguseni. Kõik kevadised etendused on kooligruppidele välja müüdud, kuid Vargamäe muuseum ning Paide Teater ootavad uusi grupibroneeringuid juba sügiseks ja järgmiseks kevadeks.

Posted in Uudised | No Comments »

Nädalakava 28.04 – 4.05

Posted on: April 28th, 2019 by Marika Juusu No Comments

NÄDALAKAVA VAATA SIIT

Posted in Uudised | No Comments »

Nädala uudiskiri 21. – 28.04

Posted on: April 21st, 2019 by Marika Juusu No Comments

NÄDALAKAVA VAATA SIIT

Posted in Uudised | No Comments »

Intervjuu filmi „Ott Tänak: The Movie“ produtsendi Aleksander Otsaga

Posted on: April 16th, 2019 by Marika Juusu No Comments

15. aprill kell 18.45 toimus Paide kinos erilinastus “Ott Tänak: The Movie”

 

Enne filmi intervjueeris Paide Teatri juht Harri Ausmaa filmi produtsenti Aleksander Otsa.

 

Kas filmi tegemine tähendas Oti ärarääkimist või oli ta filmiga nõus?

Selle filmi eest tuleb tänada Markko Märtinit, kelle karjäär sai teatavasti ootamatu ja kiire lõpu. Nüüd on ta Oti järel Eesti rallisõitjate teine edukaim, aga temast sellist lugu ei jäänud. See oligi üks argument: tahtsime, et 20 aasta pärast oleks Otil hea tagasi vaadata filmile, mitte ainult telefoniga tehtud klippidele ja fotodele.

Ma arvan, et film sai teoks ka tänu sellele, et Eesti on väike. Kõik tunnevad kõiki. Kui me oleks tahtnud teha dokumentaalfilmi näiteks Sébastien Ogierist või Thierry Neuville’ist, oleksime takerdunud üheksa PR-i, instantsi, tehase ja ma ei tea mille taha. Kuna meil oli isiklik kontakt Otiga olemas, saime läheneda tagauksest ja tema selja taga WRC-i maailma siseneda.

Kuidas tundub, kas Ott Tänaku film sai tehtud õigel ajal?

Mina isiklikult arvan, et enam paremat hetke ei oleks saanud olla: uude meeskonda minek ja see, et ta on saanud valmis nii rallisõitja kui ka inimesena. Eelmine hooaeg paralleelselt tema eraeluga oli täis tõuse ja mõõnasid, täpselt samuti nagu ta karjäär üldiselt. Mul on siiralt hea meel, et ta ei võitnud maailmameistritiitlit, sest siis oleks film olnud minu jaoks pisut liiga imal.

Olete teinud erinevaid dokumentaalfilme, näiteks „Ruja – Keelatud!“ ja „Eesti muld ja Eesti Ruja“. Milline on rallifilmi spetsiifika? Saite palju reisida, sõitsite tohutult palju riike läbi …

No igasugune mõte sellest, et sõbrad ja tuttavad ütlesid, et lahe, saad nii palju reisida, ajab kohe vihale. Kui ma saaks midagi mitte teha, siis oleks see just reisimine. Elada pead-jalad koos filmikunstnikega, kellel on suur ego, reisida kohvrite ja seljakottidega, mis on täis akusid ja valgustehnikat, ning käia nendega turvakontrollis … Eriti kihvt oli näiteks Saksamaal, kus võetakse kõik asjad kotist välja, isegi patareid ja juhtmed palutakse lahti võtta – see on selline pain in the ass, et ma hea meelega teeks filmi hoopis Eesti metsadest ja põtradest.

Sportlased on rahva jaoks kangelased, aga me ei pane seda iga päev tähele. Viimaste uudiste ja dopinguskandaalide raames on osa kangelasi ära kukkunud. Kas Ott Tänak on eestlaste jaoks …

Dopinguga vahele jäänud? See oleks väga imelik, kui selgub, et Ott Tänak sõitis kogu aeg purjus peaga …

Kas Ott Tänak on eestlaste jaoks kangelane ja ka kahekümne aasta pärast räägitakse temast?

Ma olen üsna kindel, et Ott Tänak on end rasvaste tähtedega Eesti motospordi ajalukku kirjutanud. Arvan, et kui te selle filmi ära vaatate, siis näete, et põneva tee on ta läbi käinud ka isiklikus elus, mitte ainult motospordis.

Kas muu maailm võiks ka selle filmi vastu huvi tunda?

Teeme palju tööd, et see film jõuaks ka mujale maailma. Huvi on olemas, oleme teinud kõik, et see film oleks maailmatasemel. Oleme väga väikese seltskonnaga ära teinud töö, mida muidu teevad suured korporatsioonid. Oma pere ja tervise arvelt on pingutatud, et see film kätte saada. Ma ise loodan küll, et film jõuab Eestist kaugemale.

Kas Ott Tänak jäi ise filmiga rahule?

Jaa. See oli üllatav, sest meil tegelikult jalad värisesid, kui saabus see moment, mil filmimaterjal oli reastatud. Kartsime, et rallisõitja tahab kõvasti monteerida ja kääre kasutada, aga eksisime. Mitu kohta, mille kohta arvasime, et Ott ei taha sisse jätta, on filmis olemas, sest ta oli nõus. Mulle tundus, et ta jäi ka filmiga rahule – mis muu tänu oleks parem!

Fotonurgas sai tehtud vahvaid pilte:

Posted in Uudised | No Comments »

Nädala uudiskiri 13. – 21.04

Posted on: April 12th, 2019 by Marika Juusu No Comments

VAATA NÄDALAKAVA SIIT

Posted in Uudised | No Comments »

Hange! Hinnaküsimine Paide Muusika- ja Teatrimaja III korruse remonttöödele

Posted on: April 12th, 2019 by Marika Juusu No Comments

Hinnaküsimine Paide Muusika- ja Teatrimaja III korruse remonttöödele.

Sisekujundusprojekt
Siseviimistlustabel
Tähtaeg 12.04.2019 kell 09.00

Posted in Uudised | No Comments »

Hange! Paide Muusika- ja Teatrimaja kohvikuteenuse osutamine

Posted on: April 12th, 2019 by Marika Juusu No Comments

Paide Muusika- ja Teatrimaja otsib endale toredat koostööpartnerit, kellega majas toimuvad üritused maitsvaks ja meeldejäävaks muuta. Majas toimub iga päev midagi: erinevad seminarid, konverentsid ja  suuremad üle-eestilised sündmused.  2018 aasta statistika järgi, külastas maja rohkem kui 100 tuhat inimest.

Iganädalaselt külastab Paide Muusika- ja Teatrimaja huviringides üle 500 inimese. Võimalus pakkuda toitlustust kohalikule rahvale.

Lisaks korraldatakse maja parklas erinevaid sündmusi (laadad, reklaamipäevad, messid jne.)

HANGE! Paide Muusika- ja Teatrimaja kohvikuteenuse osutamine

Tähtaeg 22.04.2019
Lisa 1
Lisa 2

 

Posted in Uudised | No Comments »

Kontsertlavastuse “Edith Piaf ja II maailmasõda” vokalistile asenduse leidmine osutus keeruliseks, sest Prantsuse šansooni lauljaid saab Eestis üles lugeda vaid ühekäesõrmedel

Posted on: April 8th, 2019 by Marika Juusu No Comments

Homme, 9.aprillil kell 19.00 toimub Paide Muusika- ja Teatrimajas kontsert “Edith Piaf ja II maailmasõda”. Päev enne kontserti selgus, et lauljatar Rebecca Kontus ei saa haigestumise tõttu esineda.

Paide Muusika- ja Teatrimaja turundusjuht Marika Juusu: “Katki läinud muusikalistele instrumentidele leiab lahenduse kergema vaevaga, aga inimhäälele – eriti, kui tegemist on Prantsuse šansooniga – asenduse leidmine pole kergete killast. Eestis tegutsevaid prantsuse šansooni lauljaid on väga vähe. Kontserti edasilükkamist püüdsime vältida, sest pileteid on müüdud ligi kakssada ja kõigile ei ole võimalik uuest kuupäevast teada anda. Korraldaja abil leidsime õnneks kiiresti hea lahenduse.”

Kontsertlavastusel “Edith Piaf ja II maailmasõda” laulab Rebecca Kontuse asemel Helin-Mari Arder, kelle repertuaari kuulub ka prantsuse šansoon. Eesti publik teab Helin-Mari Arderit kui päikeselist lauljat, kelle repertuaaris leidub muusikat erinevaist maailma paigust. 2006. aastal salvestas Helin-Mari ka kuulsa laululooja Michel Legrand’i lauludega plaadi „En écoutant Legrand“ ehk „Kuulates Legrandi“.

Helin-Mari Arder: “Igal keelel on oma värv, oma maailm. Kui laulan prantsuse keeles, avaneb minu jaoks uks teise maailma. Prantsuse keelel ja kultuuril on oma, sensuaalne ja romantiline hõng, mille suhtes on raske külmaks jääda. “

Edith Piafi surematuid laule: “La Vie En Rose”, “Mon Dieu” ja “Non, Je Ne Regrette Rien” kuuleme Helin-Mari Arderi esituses juba homme, 9.aprillil kell 19.00 Paide Muusika- ja Teatrimaja suurel laval.

Üllar Saaremäe, kes loeb katkendeid Remarque´i raamatust “Triumfikaar” ja kehastub laval seeläbi peategelaseks Raviciks, on kohal ja valmis nautima duot uue lauljatariga. Kontsertlavastus loob õhtu, kus saab sarmikate tekstide, meeleliste šansoonide ning heli- ja valgustausta abil tunda end korra teise maailmasõja-aegses Pariisis.

Piletid saadaval Piletimaailmas, kahekesi tulles on piletid soodsamad: https://pamt.ee/events/eesti-kontserti-kontsert-edith-piaf-ja-ii-maailmasoda/

Pileteid saab osta ka Paide Muusika-ja Teatrimaja kassast.
Telefon 38 49137 / 5528180
E-post: kassa@pamt.ee

Posted in Uudised | No Comments »

Nädala uudiskiri 6. – 14.04

Posted on: April 6th, 2019 by Marika Juusu No Comments

VAATA NÄDALAKAVA SIIT

Posted in Uudised | No Comments »